Нагороди

Рекорди України

Найменший шашлик

shaslik_mini10.JPG

Міні-шашлик, приготування якого продемонструвала кухар готельно-ресторанного комплексу «Апельсин», що в Черкасах, приблизно в 100 разів менший за звичайний. У стільки ж разів була зменшена копія мангалу, вугілля в якому переверталось мініатюрною кочергою.М'ясо та цибуля для такого шашлика нарізалося під мікроскопом за допомогою скальпеля і медичного пінцету. Потім, як і годиться, м'ясо маринувалося у краплині соку з цибулі з однією крихтою чорного меленого перцю. По 5 крихітних шматочків мяса та цибулі були нанизані на кожен із трьох шампурів, що були зроблені зі швейних голок. Для того, щоб визначити, який із них можна назвати найменшим, експертам довелося взяти лупу та електронний штанген-циркуль, табло якого засвідчило рекордно мізерну довжину – 3,82 мм.


Найважча та найдовша українська ковбаса «Домашня»

kolbasa_ves5.JPG

Парадокс, але факт: у 1990 році в СРСР, де мірилом статків населення була можливість людей купувати ковбасу, в середньому на одну людину припадало споживання 40 кілограмів ковбасних виробів в рік.

Так ось, українською ковбасою «Домашня», яку приготували в черкаському готельно-ресторанному комплексі «Апельсин», впродовж року могло б харчуватися п’ятеро середньостатистичних радянських людей. Вага черкаської ковбаси склала 188 кілограмів - вважайте, як одна добре вгодована свиня!

Засмаживши домашню ковбасу, довжиною 356 метрів, ГРК «Апельсин» побив минулий рекорд із великим відривом. Найдовша ковбаса підсмажена у Запоріжжі була завдовжки, тепер вже, «лише» 100 метрів. І проти запорізьких 100 кіло черкаська ковбаса важить 188 кілограмів. Щоб приготувати рекордну ковбасу, знадобилося виготовити відповідну пательню, діаметром 3 метри, що стало ще одним рекордом.


Найбільша пательня

skovoroda3.JPG

Найменший люля-кебаб

Звичайну пательню можна використовувати для самозахисту або зустрічати нею чоловіка, якщо він провинився.
Готельно-ресторанний комплекс «Апельсин» у Черкасах розробив і виготовив сталеву пательню, яку можна використовувати лише за прямим призначенням. Адже її діаметр – 3 метри!
Тож на ній можна, наприклад, насмажити картоплі одразу на всю роту.  Експерти підтвердили, що на даний момент це – найбільша пательня в країні.

DSC_4063_1.jpg

Найбільша кількість встановлених рекордів впродовж одного дня на одній локації

Ще ніколи кулінарні мініатюри, зареєстровані експертами, – серед них і кренделі, і пасха, і голубці – не були настільки крихітними, як 2-міліметровий люля-кебаб, приготований у черкаському готельно-ресторанному комплексі «Апельсин» (директор Сергій Зозуля). Готувати його було особливо складно, бо, на відміну від шашлика із цілих шматків м’яса, що теж смажиться на мангалі, люля-кебаб ліпиться зі старанно вимішаного, посоленого, поперченого, приправленого спеціями фаршу. З ретельним дотриманням кулінарної технології, за чим стежив експерт,  кухар Ольга Руденко за допомогою скальпеля і медичного пінцету, пильно вдивляючись у мікроскоп, майстерно сформувала мініатюрну котлетку. Мабуть такі люля-кебаб ліплять собі на свято мурахи.

 
 
 

Спроба встановити рекорд – це чудовий виклик, який ви кидаєте не тому, кому рекорд належить на даний момент, а самі собі!
Готельно – ресторанний комплекс «Апельсин» у Черкасах, зважившись 14 червня 2014 року – у день святкування свого 45-річчя встановити одразу п’ять рекордів: найдовша домашня ковбаса, найважча домашня ковбаса, найбільша сковорода, найменший шашлик зі свинини та найменший люля-кебаб, - і тим самим забезпечив собі «рекорд рекордів»!